سیاسی 11:33 - 28 فروردین 1403
امیر سرتیپ حیدری گفت: در عملیات پیروزمندانه «وعده صادق» پاسخ قاطعانه‌ای به رژیم‌ صهیونیستی داده شد و این عملیات نشان داد که رژیم صهیونیستی سست‌تر از‌ خانه عنکبوت است.

عملیات «وعده صادق» نشان داد که رژیم صهیونیستی سست‌تر از‌ خانه عنکبوت است

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درنشست خبری خود به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش اظهار کرد: پیروزی غرور آفرین و تاریخی و قاطع کشورمان را خدمت فرمانده کل قوا و ملت بزرگوارمان را در قبال مطالبه به حق شان برای انتقام از صهیونیست ها تبریک می گوییم.

خدمت فرمانده کل ارتش و سپاه و همکاران ما در وزارت دفاع که در اقدامی هم افزا پاسخی جانانه به دشمن بدهند و ثابت کند که رژیم صهیونیستی علی رغم گزافه گویی هایی که دارد تجهیزات دفاعی آن چنانی ندارد و ضعف های برگی دارد.

وی ادامه داد: خدمت فرمانده کل ارتش و سپاه و همکاران ما در وزارت دفاع که در اقدامی هم افزا پاسخی جانانه به دشمن بدهند و ثابت کند که رژیم صهیونیستی علی رغم گزافه گویی هایی که دارد تجهیزات دفاعی آن چنانی ندارد و ضعف های برگی دارد.

حیدری افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز مانند همه ارگان‌های دیگر کشور متاثر از انقلاب بزرگ ما است. با این تعریف ارتش ما ارتش انقلابی و نیروی زمینی نیرویی ولایی است.

در چنین روزی در سال ۱۳۵۸ امام بزرگوار ما که کشور هیچ نیروی دفاعی دیگری نداشت و به همین دلیل در اقصی نقاط کشور بر علیه کشورمان نیرو‌های دشمن جمع شده بودند. امام ما در این روز به نوعی در ۲۹ فروردین ارتش جمهوری اسلامی ایران را تاسیس و تایید کردند.

وی گفت: ارتش ولایی اعتقاد، باور و یقین است و این‌ها از ۲۹ فروردین اولین اقدام و قدم برای نشان دادن آنهاست که در این روز اولین لبیک ارتش جمهوری اسلامی به امام خود را شاهد بودیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در اوایل انقلاب ۸ سال دفاع مقدس داشتیم و ارتش ما درگیر جنگی شد که از ۴۳ کشور در آن اسیر داشتیم. تمام قدرت‌های بزرگ شرق و غرب آن زمان محکم پشت صدام بودند تا مسیر انقلاب را عوض کنند، اما نتوانستند، چون ارتش با تمام توان لبیک خود را به امام رسانده بود.

حیدری می‌گوید به قدرت می‌توان گفت ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۵ ماهه اول جنگ دشمن بعثی را شکست داد. ما اجازه ندادیم آن‌ها به اهداف خود برسند و این پیروزی بزرگی بود.

وی ادامه داد: اگر تمامی اقدامات با تکیه بر عظمت داخلی و خودکفایی خودمان نبود نمی‌توانستیم به ایم مهم دست یابیم و انروز با افتخار می‌گویم در نیروی زمینی ۲۳ رسته وجود دارد و در تمام این ۲۳ رسته باید تجهیزاتی وجود داشته باشد که بتوانیم به آن افتخار کنیم. امروز این اتفاق افتاده و نیروی زمینی در ۲۳ رسته به مرز خودکفایی و استقلال رسیده است و  از این موضوع عبور کردیم و تسلیحاتی در نیروی زمینی داریم که همه چیز آن در داخل و با محوریت نیروی زمین تولید و تهیه می‌شود.تسلیحایت ارتش با دارای ۴ ویزگی هوشمند و دقیق زن و نقطه زن و قابلیت شبکه شدن را داشته باشد. نیروی زمینی تولید کننده انواع پهپاد است؛ که در نیروی زمینی تولید و ساخته می‌شد. امروز ما انواع موشک‌هایی که برای ما تعریف شده تولید و تهییه می‌کنیم. انواع تسلیحات هوشمند در تمام این ۲۳ رسته تهییه می‌شود. هم اینک ۱۱ تیپ نیروی زمینی در تمامی مرز‌ها در کنترل نیروی زمینی هستند. این نتیجه اقتدار ما است و این امنیت پایدار دلیلی بر حضور نیروی زمینی در مرز‌های کشورمان است.

وی افزود: اگر در مرز مستقر هستیم به آن معناست که باید به صورت هوشمندانه مراقبت خود را اجرایی کنیم تا مرز‌ها را آن گونه که لیاقت مردم ما است دفاع کنیم.

امیر حیدری در ارتباط با حمله احتمالی صهیونیست‌ها اظهار کرد: نیرو‌های مسلح کشورمان به عنوان کل بزرگ تکلیف داریم از تمامیت ارضی کشورمان دفاع کنیم. ما وظیفه داریم از مرز‌ها و استقلال و تمامیت کشورمان حفاظت کنیم. 

فرمانده کل نیروی زمینی ارتش ادامه داد: نیرو‌های مسلح ما مکمل همدیگر هستند و نسبت به همدیگر هم افزا هستند. پس از این اتفاق می‌توان گفت نیرو‌های مسلح ما تابو شکنی توام با افتخار و قدرتمندانه‌ای را ثبت کردند و این اتفاق یک قائده شد که به قول رهبری بزرگ ما دوران بزن در رو تمام شده است.

حیدری افزود: زمانی ما بر علیه آن‌ها اقدام انجام دادیم که به خاک ما تجاوز کردند و ماموریت نیرو‌های مسلح حفاظت از تمامیت ارضی است و خدارو شکر با ابتکار عملی که صورت گرفت تابو شکنی ما قاعده شد که اگر حماقت آن‌ها تکرار شود پاسخ محکم‌تر خواهد بود.

به گفته وی شب حمله نیز تمام نیرو‌های مسلح در حال آمادگی کامل بودند چرا که مکمل یکدیگر هستند و همه ما باید وظایف خود را انجام دهیم تا بازدارندگی کاملی داشته باشیم. 

فرمانده کل نیروی زمینی ارتش درباره حضور ارتش در بعضی از مرز‌ها گفت: سطح بعضی از این شرارت‌ها در حدی نیست که نیروی زمینی مرکزی به آن ورود کند. ما به تمامی نیرو‌های مسلح کمک می‌کنیم.

فرمانده کل نیروی زمینی ارتش گفت: اما در بحث امنیتی در داخل عزیزان ما در فراجا به بهترین شکل پاسخگو هستند و ما هم در کنار همه آن‌ها هستیم و اگر نیاز باشد حتما همکاری‌های مهمی میان ما صورت می‌گیرد.

در حال تکمیل


12047853
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» وزیر کار گفت: بحث کالا برگ الکترونیک نیاز به اخذ برخی مجوز ها دارد که در حال انجام است و پیش نویس های آن انجام شده است. امیدواریم در آینده نزدیک کالا برگ الکترونیکی به مرحله عملیاتی و اجرایی برسد.
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» سرپرست معاونت امور مجلس ریاست جمهوری گفت: دولت آمادگی حداکثری برای همکاری با مجلس جدید دارد و ما بنا داریم زنجیره تعاملات دولت و همه سازمانهای دولتی با کمیسیونهای تخصصی مجلس را برقرار کنیم.
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: 5 استان کشور در خصوص ذخایر سد مشکل دارند که ان شاءالله حل خواهد شد.
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه خیالتان راحت، من کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نمی شوم، گفت: اگر شورای نگهبان تنگ نظری و سخت گیری را در تایید صلاحیت افراد نداشته باشد قطعا انتخابات پرشوری خواهیم داشت.
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» معاون امور بانوان ریاست جمهوری درباره عدم حضور رئیس جمهور در جلسات هیئت دولت گفت: بدون حضور آقای رئیسی، حال و هوای کابینه سخت است ولی اعضا مصمم به خدمت رسانی هستند .
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» با نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات ملکی، ترک فعل قانونی نهاد های دولتی به ویژه سازمان ثبت و توانیر نسبت به تکمیل اطلاعات سامانه ملی املاک و اسکان شرایط مدیریتی بازار اجاره بها را سخت تر خواهد کرد.
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» محمد قندهاری به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف انتخاب شد.
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» سرپرست ریاست جمهوری از سرپرست وزارت امور خارجه خواست تا به طور جدی اقدامات حمایتی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از حقوق مردم فلسطین به خصوص اهالی غزه را با همان همت و تلاش شهید امیرعبداللهیان، دنبال کند.
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» نمازجمعه این هفته تهران، یازدهم خردادماه، به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد در دانشگاه تهران برگزار می شود.
سیاسی
«خبرگزاری تسنیم» رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم گفت: محورهای ده گانه در ارزیابی عملکرد رؤسای دانشگاه ها (نشان سرو) بر اساس مطالبات رئیس جمهور شهید، در حوزه های آموزش عالی طراحی شد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است