اقتصادی 17:24 - 25 فروردین 1400

مصرف سالانه ۲۲ میلیارد کیلووات ساعت انرژی در پایتخت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، حسین صبوری، با بیان این که با توجه به آغاز موج چهارم شیوع بیماری کرونا و همزمانی با ورود به فصل گرما، تأمین برق مراکز درمانی، اهمیتی دوچندان پیدا کرده است گفت: اگرچه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجهز به مولدهای اضطراری هستند، اما مسلماً قطع برق شبکه توزیع می‌تواند در تأمین انرژی مورد نیاز برخی از بخش‌های این مراکز، اختلال ایجاد کرده و خدمات رسانی به بیماران را دچار مشکلاتی کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: از سوی دیگر بروز خاموشی در شبکه برق تهران و قطع برق منازل نیز با ایجاد وقفه در فعالیت آسانسورها و پمپاژ و تأمین آب ساختمان‌های مرتفع، ضمن ایجاد مشکلات بهداشتی، بار روانی منفی نیز برای شهروندان به ویژه بیمارانی که در منازل بستری هستند و خانواده آنان به دنبال دارند و این مهم در شرایط فعلی که هموطنان به دلیل شرایط پیش آمده تحت فشارهای روانی و اقتصادی قرار دارند می‌تواند آثار تلاش‌ها و ایثار فعالان عرصه بهداشت و درمان کشور را کمرنگ کند و به همین دلیل با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال جاری با تمام توان در تلاشیم تا کوچک‌ترین خللی در تأمین برق پایتخت ایجاد نشود.

وی اظهار داشت: حدود ۱۳ درصد از کل مشترکان، بیش از ۱۰ درصد از مصرف برق و بیش از ۳۰ درصد از شبکه زمینی توزیع برق کشور متعلق به کلان شهر تهران است و با توجه به مصرف سالانه حدود ۲۲ میلیارد کیلووات ساعت انرژی، هرگونه تغییر در مصرف برق پایتخت می‌تواند بر روی تمامی کشور اثرگذار باشد.

صبوری افزود: در سال ۱۳۹۹ علیرغم مشکلات پیش آمده ناشی از شیوع بیماری کرونا، طرح‌های متعددی در این شرکت به منظور نوسازی و بهسازی شبکه‌های فرسوده، کاهش تلفات انرژی و رفع نقاط نا ایمن تأسیسات توزیع برق شهری در راستای کاهش بار مصرف انرژی برق در پایتخت و افزایش رفاه هموطنان تهرانی انجام شده است.

وی گفت: انتظار می‌رود تأثیرات ناشی از این اقدامات همچون جایگزینی کامل شبکه هوایی فرسوده برق پایتخت با کابل‌های خودنگهدار، اصلاح گسترده انشعابات مشترکان، مبارزه با برق‌های غیرمجاز و قطع برق مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال، ساماندهی انشعابات تابلوهای تبلیغاتی، و همچنین برنامه‌های تدوین شده برای اجرا در سال ۱۴۰۰ همچون توسعه استفاده از انرژی‌های نو، کنترل هوشمند و لحظه‌ای بار شبکه با استفاده از کنتورهای هوشمند، مذاکرات گسترده با مشترکان بزرگ و امضای تفاهم نامه‌های همکاری در ساعات اوج مصرف، جلب همکاری دستگاه‌های اداری و اجرایی، تعیین گروه‌های ارزیاب و ناظر بر عملکرد ادارات و استفاده از فناوری اینترنت اشیا در کنترل مصرف برق مشترکان بزرگ بتواند در کنار همراهی مردم از بروز خاموشی در شبکه برق این کلان شهر در فصل گرما، جلوگیری کند.

به گفته این مقام مسئول همزمان با شیوع بیماری کرونا، با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، کنترل بیماری در سطح ساختمان‌های اداری این شرکت و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و حفاظت از کارکنان و مراجعان به مناطق برق نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های کاری این شرکت، تعریف شده و سرعت بخشیدن به طرح‌های در حال اجرا به منظور غیرحضوری سازی ارائه خدمات به هموطنان تهرانی و قطع زنجیره انتقال بیماری، در دستور کار قرار گرفت.

صبوری گفت: در همین راستا، به موازات حذف کامل قبوض کاغذی، اصلاحات ویژه‌ای در ساز و کارهای اداری در مسیر کاهش زمان ارائه خدمات، انجام شده و با راه اندازی مرکز داده جدید، بهره برداری از یکی از مجهزترین مراکز کنترل دیسپاچینگ توزیع نیروی برق کشور، رونمایی از پورتال هوشمند، به کارگیری به روزترین فناوری‌های سخت و نرم افزاری، بهره‌برداری از دبیرخانه الکترونیک، استقرار سامانه هوشمندسازی مرکز اتفاقات (هما)، تجهیز ناوگان موتوری و استفاده از خودروهای عملیاتی جدید با قابلیت مانور کامل و کاهش زمان رفع خاموشی، تلاش شد تا ضمن کمینه‌سازی زمان ارائه خدمات، هموطنان ساکن پایتخت از مراجعه به مناطق برق و ساختمان‌های ستادی برای دریافت هر نوع خدمت اعم از خریداری انشعاب جدید، تغییر قدرت یا اصلاح انشعاب، آزمایش کنتور، تغییر نام، جابجایی لوازم اندازه گیری و بسیاری خدمات دیگر بی نیاز شده و قادر باشند تمامی درخواست‌های خود را از طریق تلفن همراه و یا رایانه، ثبت و تا حصول نتیجه پیگیری کنند که خوشبختانه نظرسنجی‌های کارشناسی انجام شده در این خصوص نشان‌دهنده رضایت ۹۲ درصد از مشترکان از نحوه ارائه خدمات و پاسخگویی غیرحضوری همکاران است.

این مقام مسئول همچنین با بیان این که در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰، اهمیت حفظ پایداری برق پایتخت کشور را دوچندان کرده است، ادامه داد: در این زمینه کارگروهی در این شرکت، تأسیس و با راه‌اندازی نه کمیته تخصصی، تدابیری ویژه در نظر گرفته شده است تا کوچک‌ترین مشکلی در تأمین برق شعب اخذ رأی و مراکز سیاسی، امنیتی، انتظامی، نظارتی و خبری ایجاد نشود و در همین راستا در نظر داریم در فرصت پیش رو، با برگزاری مانوری، آمادگی و توان نیروهای عملیاتی خود را برای ارائه خدمات در زمان انتخابات، مورد ارزیابی قرار دهیم.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اقتصادی

اقتصادی
«خبرگزاری ایسنا» در شرایطی که آزادراه تهران-شمال در منطقه دو پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته و به نظر می‌رسد طی ماه‌های پیش رو افتتاح شود، احتمال بازگشت سرمایه‌گذاران خارجی به ویژه از کشورهای چین و کره برای ساخت منطقه سوم این آزادراه وجود دارد.
اقتصادی
وزیر راه اعلام کرد
«خبرگزاری ایسنا» وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که هیچ بیمار کرونایی نمی‌تواند با وسایل حمل‌ونقل عمومی سفر برود چون بلیتی به او فروخته نخواهد شد و بر اساس رصدهای صورت گرفته موبایلی آن‌ها عمدتا سفرهای درون‌شهری داشته‌اند نه برون‌شهری.
اقتصادی
«خبرگزاری ایسنا» اتریوم مسیر صعودی خود به سمت کانال ۴۰۰۰ دلاری را ادامه می دهد.
اقتصادی
«خبرگزاری ایسنا» حجم ذخایر ارزی چین از ۳.۱۹ تریلیون دلار هم فراتر رفت.
اقتصادی
«خبرگزاری ایسنا» پس از پنج ماه، نرخ بیکادی کانادا افزایش پیدا کرد.
اقتصادی
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل تسلا از سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتالی خواست در نهایت احتیاط اقدام به خرید و فروش کنند.
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» احمد محرم‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بارش تگرگ در شهرستان اهر خسارت سنگینی به باغات و زراعت منطقه وارد کرده است. وی با اشاره به خسارت تگرگ به ۶۸۳۳ هکتار باغ در شهرستان اهر افزود: خسارت وارد شده به ۸۳۰ هکتار باغ و مابقی مربوط به زمین‌ه...
اقتصادی
«خبرگزاری ایسنا» اتحادیه اروپا و هند در یک نشست مجازی با ازسرگیری مذاکرات تجارت آزاد موافقت کرده و خواستار همکاری نزدیکتر برای مبارزه با تغییرات اقلیمی شدند.
اقتصادی
«خبرگزاری ایسنا» پس از این که طلا بزرگترین رشد هفتگی در سال میلادی جاری را رقم زد و قیمت این فلز ارزشمند از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرد، تحلیلگران صعود قیمت تا مرز ۱۹۰۰ دلار را بعید نمی دانند.
اقتصادی
«خبرگزاری ایسنا» ارزش دلار مقابل بیشتر ارزهای مهم مجددا کاهش یافت.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است