اجتماعی 17:06 - 24 مرداد 1401

شورای شهر مشهد با افزایش ۳۰ درصد نرخ سرویس مدارس موافقت کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن موحدیان ظهر دوشنبه با اشاره به حضور جمعی از اعضای شوراهای اجتماعی محلات مناطق ۱۱، ۳ و ۴ در چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر، اظهار کرد: این رویه و نگاه در تمام جلسات علنی اجرایی خواهد شد و شاهد حضور اعضای شوراهای اجتماعی محلات در جلسات علنی خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس شوراهای اجتماعی محلات را تشکل‌های ارزشمندی دانست و گفت: چراکه اشراف به مراتب بیشتری نسبت به مسائل و مشکلات سطح محلات دارند؛ همانگونه که شوراهای شهر تسلط بیشتری به مسائل شهری، نسبت به مجلس شورای اسلامی دارند.

وی از توجه ویژه شورای ششم نسبت به شوراهای اجتماعی محلات سخن گفت و افزود: امیدواریم آئین‌نامه این شوراها نیز هرچه زودتر تکمیل و ابلاغ شود تا از نظرات اعضای شوراهای اجتماعی بتوانیم بیش از پیش بهره‌مند شویم.

موحدیان گفت: شورای شهر در این دوره، در اولین تصمیم‌گیری خود به منظور تقویت تعامل و ارتقا جایگاه شوراهای اجتماعی محلات برای هرکدام از محلات هدف بازآفرینی، ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داد تا با نظر اعضای شورای اجتماعی و معتمدان هزینه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اظهارکرد: متعهد به اتمام این پروژه‌ها تا پایان سال هستیم و تعامل با شوراهای اجتماعی محلات تقویت خواهیم نمود؛ شوراهای اجتماعی، کمک‌کار شورای شهر هستند و قدردان زحمات آنها هستیم.

وی همچنین با اشاره به تضارب آرا در شوراها، گفت: اختلاف، طبیعت انسان است و اصلی است که اگر وجود نداشته باشد، تنزل سطح جامعه انسانی را به همراه خواهد داشت.

موحدیان با تاکید بر اینکه اختلاف نشان از پویایی هر مجموعه و سازمانی دارد، افزود: در شورای ششم شهر مشهد مقدس، ملاک تقوا، متانت، صبر و بردباری است و همه قبول کرده‌ایم که شورای شهر محل تضارب افکار و آرا مختلف بوده و اکثریت آرا، مشخص‌کننده است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه به مناسبت‌های روز اشاره داشت و با گرامیداشت ۲۶ مردادماه، سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، گفت: با مرور خاطرات آزادگان عزیز از دوران اسارت درمی‌یابیم که خداوند متعال چه صبر والایی به آنها عطا کرده و دوران اسارت را در زندان‌های رژیم بعث عراق با چه دشواری‌هایی تحمل کرده‌اند.

وی افزود: همین بردباری و پایبندی به ارزش‌ها توسط رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی که گاه سن آنها به ۱۰ سال می‌رسید موجب شد تا جهان پیرامون انقلاب اسلامی تحقیق و پژوهش کند و در مقابل عظمت ملت ایران سر فرود بیاورند.

موحدیان ضمن گرامیداشت ۱۷ مردادماه، روز خبرنگار، اظهار کرد: از زحمات این قشر خدوم که طی یک سال اخیر همکار و یار شورای شهر بودند، کمال تقدیر و تشکر را دارم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: خبرنگاران با انتقادات مصلحانه و راهنمایی‌های خود کمک شایانی به پیشرفت امور شورای شهر داشتند که قدردان هستیم؛ امیدواریم اصحاب رسانه و خبرنگاران هیچ‌گاه نقدهای سازنده و نصایح خود را از ما دریغ نکنند.

وی با بیان اینکه شورای ششم پیوسته پاسخگوی رسانه‌ها و خبرنگاران بوده و این مهم را وظیفه خود می‌داند، گفت: اعضای شورای شهر حتی‌الامکان پاسخگوی خبرنگاران بوده‌اند و این رویه و تعامل ادامه‌دار خواهد بود و افزایش می‌یابد.

مشروح مصوبات چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد

موسی‌الرضا حاجی‌بگلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در پایان چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ابتدا با اشاره به لایحه نام‌گذاری معابر به نام شهدای گرانقدر، اظهار کرد: با نظر و رأی اعضای شورای شهر، ۷ معبر شهری مشهد؛ معبر فرعی شهید رستگار مقدم ۴ واقع در آیت الله شیرازی ۱۷ با حفظ شماره به نام شهید محسن اخوانی، معبر فرعی شهید درخشانی ۶ واقع در آیت الله شیرازی ۱۷ با حفظ شماره به نام شهید محمودرضا صوابی، معبر فرعی یداله ۱۸ واقع در شهیدکاشانی ۵۵ با حفظ شماره به نام شهیدان هوشمند حسینی (سید رضا و سید مرتضی)،معبر انتهایی علامه طباطبایی حد فاصل میدان عسگریه تا انتها به نام شهید محمدباقر لعلی چشمه ایلخی، معبر شهید رستمی ۵۰ واقع در شهرک شهید بهشتی با حفظ شماره به نام شهیدان بحرینی (حمید رضا، عبدالرسول، عبدالوهاب و عبدالزهرا)، معبر فرعی حجاب ۴۲ واقع در بلوار حجاب قاسم آباد با حفظ شماره به نام شهید سید جواد پاینده، معبر فرعی حجاب ۵۰ واقع در بلوار حجاب قاسم آباد با حفظ شماره به نام شهید صادق اشرفیان مقدم به نام مبارک شهدا مزین شد.

وی افزود: دیگر دستورکار این جلسه به تصویب نرخ کرایه سرویس مدارس برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ اختصاص یافت که برهمین اساس، در راستای اجرای ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی آئین‌نامه حمل و نقل دانش آموزان مدارس، نرخ کرایه خالص راننده سرویس مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به صورت ماهانه و به ازای هر نفر به تصویب رسید.

حاجی بگلو گفت: شرکت‌های مجری باید خودروهای سرویس مدارس را به منظور حفظ ایمنی و کرامت دانش‌آموزان، از منظر معاینه فنی و وضعیت ظاهری بررسی و کنترل نموده و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی مکلف به نظارت عالی بر حسن اجرای این موضوع و برخورد قانونی با تخلفات احتمالی می‌باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان کرد: براساس مصوبه شورای شهر، شهرداری هزینه سرویس مدارس دانش‌آموزان نیازمند استثنایی را متقبل می‌شود و حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به این موضوع اختصاص یافته است.

وی اظهارکرد: نرخ سرویس مدارس استثنایی با افزایش ضریب ۳۰ درصد افزایش یافته است که برای دانش آموزان استثنایی نیازمند، توسط شهرداری پرداخت می‌شود.ضمن اینکه مسافت سرویس برای هر دانش آموز به صورت میانگین مسیر رفت و برگشت منزل تا آموزشگاه محاسبه می‌شود.

حاجی بگلو افزود: نرخ تعیین شده بر مبنای پنج روز در هفته محاسبه شده که در صورت لزوم، به ازای هر روز اضافی، ۲۰ درصد به نرخ مصوب اضافه می‌شود.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، امروز دوشنبه (۴ مهر) طی سخنانی در جلسه شورای‌عالی قوه قضائیه، ضمن تسلیت ایام حزن‌انگیز ماه صفر، رحلت پیامبر عظیم‌الشأن و شهادت سبط اکبر ایشان امام حسن مجتبی (ع...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سردار عزیزاله ملکی گفت: با دریافت خبری مبنی بر فعالیت شرکت هرمی در یکی از روستاهای بخش کلاچای شهرستان رودسر، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه با تحقیقات صحت موضوع برای پلیس محرز و محل فعالیت اعضای...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته بانوان انجمن‌های صنفی کارگران ایران با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکومیت اغتشاشات اخیر، خواستار آسیب شناسی فتنه اخیر از سوی مسئولان شدند. متن بیانه کمیته بانوان انجمن‌های صنفی کارگران ایران به شرح زیر است: بسمه تعالی به ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» ابراهیم هنرمند در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز و فردا سه‌شنبه نیمه شرق استان وزش باد به نسبت شدید و خیزش گردوخاک محلی را انتظار داریم که این شرایط به کاهش کیفیت هوا در مناطق درگیر و کلانشهر اصفهان منجر می‌شود. وی با بیان اینکه تا پایان ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، نشست علمی-تخصصی «نظارت کلان محور؛ مفهوم، اهداف و روش‌ها» با حضور قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور، چهره‌ها و شخصیت‌های دانشگاهی و اجرایی کشور در سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد. احمد...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران در خصوص تغییرات و احکام جدید در شهرداری تهران گفت: صبح امروز (دوشنبه چهارم مهر ۱۴۰۱) جلسه شورای معاونین شهرداری تهران با ترکیب جدید شامل ابقای ۳ معاون، جابجایی ۳ معاون دیگر و تودیع ۲ معا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام مرتضوی‌مقدم رئیس دیوان عالی کشور در جلسه شورای عالی قضائی، تعرض به باورهای دینی، تعرض به ناموس مردم، تعرض به اموال عمومی و اموال مردم و همچنین تعرض به جان حافظان امنیت و مردم را از مصادیق بارز اخافه دانست، گفت: افرا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، محسن زارعی، در آئین افتتاحیه دوره آموزش ارزیابان طرح رتبه بندی معلمان استان‌های جنوب کشور گفت: هشتمین دوره تربیت ارزیابان حرفه‌ای رتبه بندی معلمان کشور با محوریت استان فارس با حضور پانصد و سی فرهنگی از استان‌های هرمزگان، بوشهر،...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی چمران، با حضور در جلسه هم اندیشی آسیب شناسی در حوزه بافت فرسوده شهر تهران، با اشاره به اینکه موضوع بافت‌های فرسوده مبحثی قدیمی هم در تهران و هم در کلان شهرهای دیگر است، گفت: ما بر اساس اهمیت این موضوع در دوره‌های قبلی که د...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در جلسه شورای عالی قضائی گفت: کسانی که با حمایت این نظام مشهور شدند و بجای اینکه در روز سختی در کنار مردم باشند با دشمن همصدا شدند و دشمن به وسیله زبان و صفحات مجازی آنها اغتشاش ایجاد کرد و جوا...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است