اجتماعی 16:38 - 08 مهر 1402
مشاور شهردار تهران از برگزاری نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از 12 تا 21 مهرماه در بوستان گفت‌وگو خبر داد.

برگزاری نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مریم اردبیلی مشاور شهردار تهران در امور بانوان در نشست خبری نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با بیان اینکه این نمایشگاه برای ما ارزشمند است، گفت: در این نمایشگاه هم فرصت ارائه محصولات فراهم است و هم اینکه مشتریان بدون واسطه خریدهای خود را انجام می‌دهند.

اردبیلی با تأکید بر اینکه زنان ما بالقوه توانمند هستند، گفت: شهری که نتواند این توانمندی‌ها را به نمایش بگذارد ناتوان است.

به گفته اردبیلی، سامانه اطلاعات زنان سرپرست خانوار از سنوات گذشته وجود داشت و به دست ما رسیده است و مهمترین اقدام در این دوره در حوزه زنان سرپرست خانوار به روزرسانی این اطلاعات بوده است.

وی معتقد است نوع مواجهه مدیریت شهری در این دوره با زنان سرپرست خانوار کارآفرینی است، گفت: در کنار کمک‌هایی که مدیریت شهری به این قشر دارد، اما زنانی که می‌خواهند کارآفرین و اشتغال داشته باشند به سراغ شهرداری می‌روند.

به گفته اردبیلی، در حال حاضر آمار زنان و فرزندان آنها 20 هزار نفر است که مدیریت شهری خدماتی به بانوان و فرزندان آن ارائه می‌کنند.

وی در خصوص اقدامات شهرداری تهران برای زنان سرپرست خانوار و فرزندانشان گفت: چکاپ سلامت در 85 مرکز کوثر برای 1500 نفر از زنان انجام شده و این کار ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی اشاره کرد و گفت: از 12 تا 21 مهرماه این نمایشگاه در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود و در مجموع 3176 نفر از زنان خانوار محصولات خود را ارائه می‌کنند و در ایوان انتظار نیز 80 نفر ا ز کارآفرینان محصولات خود را ارائه می‌کنند.

وی درباره حضور زنان زندانی دارای رأی باز در نمایشگاه زنان و تولید ملی گفت: در یک سال گذشته با توجه به اینکه قراردادی با قوه قضائیه داشتیم تا زنان رأی باز را در مراکز کوثر به کار گیریم. برخی از این افراد با اینکه مدت محکومیتشان تمام شده اما همچنان با مراکز ما درارتباط هستند.

پایان پیام/


11997158
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری فارس» گزارش نظارتی شورای اسلامی شهر تهران درخصوص ارزیابی عملکرد6 ماهه شهرداری تهران در زمینه تحقق برنامه و بودجه مصوب سال 1402 شهرداری تهران از سوی کمیسیون برنامه و بودجه شورا اعلام شد.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ،گفت: لازم است صعوبت کار پرستاران در بودجه ریزی دیده شود و فکر می‌کنم با توجه به اینکه در آستانه تدوین بودجه ریزی سال آینده هستیم با کمک دولت و مجلس سال آینده ب...
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» دبیر کمیته اخلاق پزشکی وزارت بهداشت درباره چرایی حضور برخی پزشکان مرد در اتاق زایمان توضیحاتی ارائه داد.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» ۵ کودک و نوجوان ایرانی که از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان آبان بیشترین کتاب را از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور امانت گرفته‌اند، تجلیل شدند.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» رئیس سازمان تعزیرات حکومتی خواستار مسدود کردن بسترهای فساد در این سازمان با نظارت بیشتر و شفاف‌سازی روند رسیدگی به تخلفات شد.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان اینکه باید سواد گردشگری را در کودکان بالا ببریم، گفت: در زمینه گردشگری کودک باید یک الگوی موفق را به جهان معرفی کنیم.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» طرح ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان از امروز اجرایی شد و معلمان بازنشسته عضو صندوق پس از 28 سال سهامدار شدند.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه صف اول گفت:دیابت و فشار خون بالا از عوامل بسیار مهمی هستند که در مرگ و میرها شاهد آن هستیم.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه صف اول گفت:دیابت و فشار خون بالا از عوامل بسیار مهمی هستند که در مرگ و میرها شاهد آن هستیم.
اجتماعی
«خبرگزاری فارس» شرکت اتوبوسرانی اعلام کرد که هرگونه دریافت وجه نقد رانندگان اتوبوس از مسافران، غیرقانونی است.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است