اجتماعی 18:30 - 23 فروردین 1400

ایمان و تقوا از شاخصه های مهم پلیس تراز انقلاب است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی، در مراسم جمع فراگیران مرکز آموزش ثامن الائمه (علیه السلام) مشهد مقدس، گفت: رسالت سازمان عقیدتی سیاسی، ساخت پلیس در تراز انقلاب اسلامی است که قدم اول برای ساخت پلیس تراز، خودسازی و تعمیق ایمان و معرفت دینی در جان و دل پلیس است.

وی افزود: در دعای ابوحمزه ثمالی همان ابتدای دعا اشاره دارد کسی که کار نیکو و زیبا می‌کند دست به جیب می‌شود و سبد معیشت برای طبقات محروم درست می‌کند، رزمایش مومنانه ترتیب می‌دهد، لباس خدمت گذاری حرم مطهر امام رضا (ع) می پوشد؛ لباس رزم می پوشد و از حدود و ثغور مرزهای کشور نظام اسلامی نگهبانی و پاسداری و حفاظت می‌کند تا مردم در آسایش و امنیت به سر برند. هر چه کار خوب و معروف است را خداوند می بیند و کسانی که کار خطا می‌کنند هم از قدرتش خارج نیستند.

ادیانی ادامه داد: ما یک رسالت بیشتر نداریم و آن هم ساخت نیروی انتظامی تراز انقلاب اسلامی است اگر این وظیفه را انجام دادیم ان شاء الله مهر تأیید می‌زنند که کارمان را به درستی انجام داده ایم و اگر در این مسیر حرکت نکردیم پیش نرفتیم همه عمرمان و همه امکانات را ضایع کرده ایم.

وی گفت: یکی از شاخصه‌های مهم پلیس تراز انقلاب، ایمان و تقوا است. انسان بدون تقوا که خود ساخته نیست، ضرر او بیش از منفعت اوست و آثار او آثار خوبی نخواهد بود. آن چیزی که نیروی انتظامی را در چشم مردم و رهبری انقلاب عزیز می‌کند و همه آن را تحسین می‌کند این است که ما یک پلیس در تراز انقلاب داشته باشیم که ایمان، معنویت، تقوا در آن موج بزند، خدا باوری، معاد باوری، موج بزند، عمل به شریعت موج بزند، رفتار ما در چارچوب شریعت قرار بگیرد، انکه انشا الله موجب این می‌شود که عمل ما به امضای حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) برسد.

ادیانی افزود: در نیروی انتظامی دست و زبان کار می‌کند نه سلاح او، این سلاح برای این است که اگر کسی جرمی کرد، خوف ایجاد کند برای اخلالگران، نسبت به نظم عمومی، والا ما سلاحی بکار نمی بریم، ما کاملاً یک دستگاه خدماتی هستیم، دست و قلم و زبان ما کار می‌کند. نوع مردم زندگی شأن عجین شد با عمل انتظامی، اگر این خدمات را بی منت بگیرد، این خدمت را با معنویت نیروی انتظامی بگیره، با رفتار صحیح دریافت کند، با زبان لیّن دریافت کند قطعاً اثر بخش و امید آفرین خواهد بود.

وی گفت: این است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند، نیروی انتظامی می‌تواند به میزان ده دستگاه برای نظام جمهوری اسلامی ایران آبرو جمع کند. وقتی این فراگیرتان، بعد از یک سال برگشت به خانه، اعضای خانواده تغییر را در او محسوس ببینند یک انسان مؤدب با آداب الهی ببینند؛ فرض کنید اگر قبل از آموزش مثلاً نمازش را اول وقت نمی‌خواند، به گونه‌ای او را تربیت کردید که وقتی اذان را شنید نمازش را اول وقت بخواند. در روایات داریم وقتی پیغمبر ص صدای اذان را می‌شنید چنان شتابان به سمت مسجد حرکت می‌کرد گویا نزدیک ترین فرد خودش را نمی‌شناخت، همه توجهش به خدای متعال بود.

ادیانی ادامه داد: یکی از شاگردان مرحوم آیت الله کوهستانی بعضی ادعیه را اینقدر برایمان خواندند که ما از کثرت خواندن ایشان، آن دعا را حفظ شدیم. در این یکسال باید این جوانان با دعا مأنوس شوند. مرحوم آقای ابوترابی، که کتاب ننوشت ولی هیچ آزاده ای نیست که از او تأثیر نپذیرفته باشد و نام او را به نیکی یاد نکند، حتی آزادگانی که بعد از آزادی به مقامی رسیدند، او را گرامی می‌دارند.

وی افزود: تجربه زندان‌های عراق گرانبها است، درست است که برخی درس عربی می‌خواندند ریاضی می‌خواندند ادبیات می‌خواندند اما عمده بچه‌های آنجا با قرآن خودشان را می‌ساختند. باید طوری شود که این فراگیر هایمان نورانی شوند، ببینیم شب جمعه شده خودشان نشسته اند دعای کمیل می‌خوانند. اینکه بنده اصرار دارم که سازمان عقیدتی سیاسی از یک سازمان اداری به سازمان معنوی تبدیل شود برای همین است چراکه هرجایی که ما پسرفت داشته ایم به تعبیر آقا آن کار را دادیم دست اتو کشیدها.

ادیانی گفت: شایسته‌ها، برجسته‌ها، با معنویت‌ها باید در مراکز آموزش اشتغال پیدا کنند، سرریز همه نخبه‌های انتظامی باید بروند در مراکز آموزش، نخبه‌های معنوی و علمی و اخلاقی. عزیزان عرضم را با یک توصیه ختم می‌کنم، می دانم مرحوم آیت الله مصباح یزدی هم در این پندهای پیامبر اعظم (ص) به جناب اباذر که چاپ هم شد پیامبر (ص) در قسمتی فرمودند: از دوره جوانی استفاده کنید. ان شاءالله شما قدر این لحظات و دوران آموزشی را بدانید و خودتان را بسازید و اگر خودسازی انجام شد نیروی انتطامی در تراز ساخته خواهد شد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در نامه‌ای به وزارت راه و شهرسازی و ناجا خواستار پیگیری اجرای بند ۲ مصوبات شصت و هشتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص ممنوعیت سفر بین استانی در تعطیلات عید سعید فطر شد.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با کارکنان و قضات استان همدان ضمن عرض احترام به همه خانواده‌های معزز شهیدان و ایثارگران و همکاران که در نقاط مختلف استان گفت: ماه مبارک رمضان بسیار ماه با عظمتی است و از تمام نعمات این م...
اجتماعی
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور:
«خبرگزاری ایسنا» سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه برای شرکت در انتخابات ضرورتی برای داشتن شناسنامه مکانیزه نیست و با شناسنامه های قدیمی می شود در انتخابات شرکت کرد افزود: روز انتخابات و ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نخواهد شد.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، در اولین برنامه از سفر به استان همدان از کارخانه صنایع غذایی کیوان که روند تولید در آن متوقف شده است، گفت: توقف تولید در کارخانه‌های کشور برای هیچ فردی قابل قبول و خوشایند نیست. رئیس قوه قضا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، در اولین برنامه از سفر به استان همدان از کارخانه صنایع غذایی کیوان که روند تولید در آن متوقف شده است، گفت: توقف تولید در کارخانه‌های کشور برای هیچ فردی قابل قبول و خوشایند نیست. رئیس قوه قضائیه افزو...
اجتماعی
رییس سازمان نظام روانشناسی تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، با تاکید بر لزوم افزایش سواد سلامت روان معلمین و خانواده‌ها در شرایط پاندمی کووید ۱۹ که دانش آموزان در خانه هستند، گفت: باید فرهنگ مراجعه به روانشناس و مشاوره در بین معلمین، دانش آموزان و خانواده‌ها...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، اولین جشنواره تصویرگری جلد کتاب‌های درسی با هدف ارتقا جایگاه تصویرگری آموزشی، تربیتی و نقش مؤثر آن در نظام تعلیم و تربیت و همچنین شناسایی تصویرگران و هنرمندان خلاق، توانمند و متعهد در حوزه آموزشی، در بهار و تابستان سال ۱۴...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، رضا کچوئیان، با اشاره به فارغ التحصیل شدن نخستین گروه از دانشجو معلمان این دانشگاه در سال ۱۳۹۴ و ورود این افراد به دستگاه عظیم آموزش و پرورش، مسئولیت سنجش و ارزیابی عملکرد همه معلمان کشور را متوجه دستگاه اعلام شده دانست و...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با طرح راهبردی احیاء و بهسازی محدوده تاریخی چشمه علی شهر ری موافقت شد.
اجتماعی
مدیر کل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن تشریح مبالغ توزیع شده از محل وجوه متمرکز توسط این سازمان، از پرداخت بیش از ۶۳ هزار و ۱۲۸میلیارد ریال (بیش از ۶۳۱۲ میلیارد تومان) در سال ۱۳۹۹ به شهرداری ها و دهیاری های...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است