استانی 23:10 - 29 فروردین 1400
ایسنا/خوزستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در حال حاضر حدود ۳۰۰ تن مرغ موجودی داریم که باید مجوزی دریافت شود تا روزانه ۳۰ تن مرغ به ویژه در اهواز توزیع شود. اگر این کار انجام شود و سه استان معین تامین مرغ نیز روزانه ۷۵ تن مرغ را به خوزستان ارسال کنند، مشکل حل خواهد شد.

مرغ‌های تنظیم بازار، در راه خوزستان به کجا پر می‌کشند؟

خدارحم امیری‌زاده در جلسه ستاد تنظیم بازار خوزستان که امروز (۲۹ فروردین‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: در اسفندماه شاهد کاهش ۱۸ درصدی جوجه‌ریزی معادل حدود یک میلیون جوجه بوده‌ایم که نتیجه آن در اردیبهشت‌ماه خود را نشان خواهد داد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مقرر شده بود روزانه ایلام و لرستان هر کدام ۳۰ تن و بوشهر ۱۵ تن مرغ به خوزستان ارسال کنند. در این چند روز این سه استان باید ۳۷۵ تن مرغ به ما می‌دادند اما تنها ۶۸ تن مرغ به خوزستان اختصاص داده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به صدور مجوز افزایش جوجه‌ریزی پس از چهار سال، گفت: روز گذشته به تمام شهرستان‌ها و سازمان نظام مهندسی نامه‌ای ارسال کردیم که افزایش ظرفیت دهند و مرغداری‌ها نیز مدارک خود را ارائه دهند و اگر مشکل خاصی نداشته باشند می‌توانند وارد مدار شوند تا برای جوجه‌ریزی دانه دریافت کنند.

امیری‌زاده بیان کرد: در مجموع تقریبا برآورد شده که این ۹۲ واحد، بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار قطعه مرغ تولید می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه کمبود جوجه‌ریزی در فروردین‌ماه نیز وجود دارد،  گفت: در حال حاضر حدود ۳۰۰ تن مرغ موجودی داریم که باید مجوزی دریافت شود تا روزانه ۳۰ تن مرغ به ویژه در اهواز توزیع شود. اگر این کار انجام شود و سه استان معین تامین مرغ نیز روزانه ۷۵ تن مرغ را به خوزستان ارسال کنند، مشکل حل خواهد شد.

وی افزود: اگر مجوز توزیع ۴۰ تن نیز داده و در بازار توزیع شود، امروز ۲۵۰ تن مرغ وارد بازار شده است.

امیری‌زاده بیان کرد: به این سه استان گفتیم گوشت مرغ برای ما ارسال کنند زیرا روز گذشته ایلام اعلام کرد که ۱۵ تن مرغ زنده به خوزستان ارسال کرده است اما آن چیزی که به دست ما رسیده ۶ تن بوده است؛ این مرغ‌ها یا در راه در رو دارند و جای دیگر می‌روند یا مرغداری به تعهد خود عمل نمی‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در خوزستان قیمت گوشت مرغ در کشتارگاه‌ها ۲۳ هزار و ۹۰۰ تومان است اما حمل مرغ از استان‌های دیگر هزینه دارد.

وی افزود: به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد داده‌ایم که در این شرایط، به هر مرغدار به ازای تحویل هر میزان گوشت مرغ، نهاده تحویل داده شود.

امیری‌زاده گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ مرغداری که بر اساس جدول لیست توزیع مورد نظر، عمل نکرده‌اند را به مراجع قضایی معرفی کرده‌ایم اما از دادستان خواسته‌ایم در این شرایط جریمه نشوند زیرا در صورت جریمه ممکن است تولید نکنند و با مشکلات بیشتری مواجه شویم. با هر نحوی با این افراد برخورد می‌کنیم اما باید مدیریت شوند تا از این بحران عبور کنیم.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از اضافه شدن هشت رشته طی برنامه چند ساله به رشته های این دانشگاه خبر داد. 
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید حمزه‌پور شنبه‌شب در بررسی وضعیت آب شهر دالکی با اشاره به پروژه نوسازی شبکه آبرسانی دالکی گفت: طول کل شبکه آبرسانی دالکی ۴۷ کیلومتر است که بخشی از آن در حال نوسازی است. وی با بیان اینکه ۱۹ کیلومتر شبکه آبرسانی ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند عصر شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با اشاره به تصویب منطقه آزاد بوشهر بیان کرد: این منطقه یکی از مطالبات مردم طی سال‌های گذشته بوده است که اکنون محقق شده است. وی با بیان اینکه نباید ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی شنبه‌شب در نشست بررسی وضعیت آب در شهر دالکی دشتستان اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی و اساسی در نقاط مختلف استان بوشهر مربوط به حوزه آب است که باید تلاش ویژه‌ای در این زمینه صورت گیرد. وی با اشاره به اینکه آ...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: منع کارمندان از "پوشیدن کُت" کارکردی در کاهش مصرف برق ندارد.
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از اعلام تجربه موفق این دانشگاه در درمان بیماران کرونایی از سوی وزارت بهداشت ایران به سازمان جهانی بهداشت خبر داد.
استانی
«خبرگزاری مهر» دریافت 7 MB به گزارش خبرنگار مهر، آتش‌سوزی در ارتفاعات شهرستان دشتستان همچنان ادامه دارد و کمبود امکانات و تجهیزات، کمبود نیرو، شرایط جغرافیایی و صعب العبور بودن منطقه، پوشش گیاهی انبوه و باد، شرایط را بسیار سخت کرده است. ...
استانی
«خبرگزاری مهر» دریافت 7 MB به گزارش خبرنگار مهر، آتش‌سوزی در ارتفاعات شهرستان دشتستان همچنان ادامه دارد و کمبود امکانات و تجهیزات، کمبود نیرو، شرایط جغرافیایی و صعب العبور بودن منطقه، پوشش گیاهی انبوه و باد، شرایط را بسیار سخت کرده است. ...
استانی
رئیس علوم پزشکی اهواز عنوان کرد
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به نزدیک بودن عید فطر و نگرانی از گسترش بیماری در پی مراسم‌ها و دید و بازدیدهای طوایف در خوزستان گفت: در خصوص مراسم‌های قبل، روز عید فطر و روزهای بعد از عید فطر، نگرانی ما زیاد...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، در چند روز اخیر شاهد خاموشی لحظه ای در برخی از نقاط استان بودیم و تصاویری از لاشه سارهای تلف شده در اثر برق گرفتگی هم در فضای مجازی منتشر شد. مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان در این خصوص گفت: اتصا...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است