اجتماعی 16:56 - 01 آبان 1400

خانه جهادگران تاسیس شد

به گزارش خبرنگار مهر، به همت جمعی از فعالان عرصه حرکت‌های جهادی کشور، خانه جهادگران تأسیس و فعالیت خود را آغاز نمود؛ این مجموعه مردم پایه که از گروه‌ها و فعالان حوزه‌های جهادی و محرومیت زدایی شکل گرفته قصد دارد تا با برنامه ریزی مدون و بر اساس تجربیات گذشته و دانش بومی و روز خلأهای موجود جریان جهادی را پوشش دهد.

از آنجا که جریان جهادی، ثمرات و برکات فراوانی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته و مقام معظم رهبری همیشه به این شجره طیبه توجه ویژه داشتند، حفظ و صیانت از آن از مهم‌ترین دغدغه‌های جهادگران بوده به خصوص کسانی که در شکل گیری و رشد آن نقش بسزایی داشته‌اند بر این اساس خانه جهادگران که متشکل از نسل‌های مختلف جهادگران است قصد دارد تا ضمن حمایت از فعالین جهادی از انحرافات و خطرات احتمالی پیش روی این گفتمان و اندیشه نیز صیانت نماید، خطراتی مانند؛ سیاست زدگی، سازمانی و دولتی شدن، اضمحلال و از تکاپو افتادن و...

خانه جهادگران قصد دارد طبق منویات مقام عظمای ولایت و پیرو قوانین و اسناد بالادستی کشور، ضمن مطالبه گری تا حد توان به مسئولین و نهادها و سازمان‌های کشور کمک نماید.

دبیر خانه‌جهادگران اعلام نمود به زودی مانیفست و نقشه راه فعالیت خانه را اعلام و اعضای آن را معرفی می‌نماید وی اشاره نمود این مجموعه از افراد با سابقه جهادی و کسانی تشکیل شده که عمر و زندگی خود را در راه پر خیر و برکت کمک به محرومین و نیازمندان در جای جای ایران عزیز صرف نموده‌اند.

بررسی و آسیب شناسی وضعیت گذشته و حال جریان جهادی با رویکردی علمی و نگاه به آینده، انعطاف پذیری و حضور به موقع در مسائل و بحران‌های مختلف ملی و منطقه‌ای، مردم پایه بودن و خود جوش ماندن، از اصول و خط مشی‌های محوری و بنیادین این مجموعه است.

دو راهبرد کلان این مجموعه بر اساس منظومه فکری و نقشه جامع تدوین شده آن: حمایت و صیانت از گفتمان ناب و جریان اصیل جهادی است.

و همچنین ارائه خدماتی مانند حمایت از خانواده شهدا و جانبازان جهادی می‌باشد.

برنامه‌های خانه در سه سطح کوتاه، میان و بلند مدت تدوین گردیده که به عنوان نمونه ایجاد صندوق حمایتی از جهادگران یکی از این برنامه‌ها است.

سال‌ها بود که خلأ یک مجموعه مردم پایه که بتواند از جهادگران حمایت و پشتیبانی نماید به شدت حس می‌گردید امید است به برکت ولادت رسول اکرم حضرت ختمی مرتبت (ص) و امام صادق (ع) این مجموعه مردمی به شجره طیبه‌ای تبدیل گردد تا بتواند این کمبود را جبران نماید.

خانه جهادگران افزود: این خانه قصد هدایت، رهبری، هماهنگی، راهبری گروه‌های جهادی را ندارد و سعی می‌کند در سطحی کلان‌تر فعالیت نموده و در جهت اجرایی نمودن فرمایشات امام خامنه‌ای اقدام نماید.

خانه جهادگران در آستانه تأسیس خود بیانیه‌ای را به شرح ذیل منتشر کرده است:

«بسم رب الشهدا و الصدیقین

تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَتُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِکُمْ وَأَنْفُسِکُمْ ۚ ذَٰلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

به خدا و فرستاده او بگروید و در راه خدا با مال و جانتان جهاد کنید. اگر بدانید، این برای شما بهتر است (صف ۱۱)

در آستانه زادروز حضرت ختمی‌مرتبت (ص)، طلوع صبح صادق آل محمد و هفته وحدت جمعی از خادمان حرکت¬های جهادی خودجوش، مردمی و مستقل کشور در بیش از دو دهه گذشته، ضمن تبریک این ایام سرتاسر نور و برکت به پیشگاه حضرت ولی‌عصر (عج)، محضر رهبر معظم انقلاب (حفظه ا…) و آحاد مردم شریف ایران، بازآفرینی و مجاهدت در جریانی ولایی، آتش به اختیار و مردمی را هم¬پیمان گشته¬ایم.

انقلاب اسلامی ایران امروز شجره¬ی طیبه‌ای است که با «هدایت الهی و قلب نورانی و اندیشه‌ی بزرگ امام خمینیره» غرس و به دستان مبارک ولایت و جانشین بر حق آن عزیز سفرکرده، تحت توجهات حضرت ولی¬عصر (عج) آبیاری و بالنده شده است و در سایه‌سار این موجودیت مبارک؛ گویی خداوند در اوج بدمستی¬های شجره¬ی خبیثه¬ی طاغوت‌ها و عصیانگران مرحله¬ای دیگر از تام شدن نور خود را برای برنامه¬های الهی پیش‌روی بشریت به منصه بروز و ظهور رسانیده است. در مسیر نورانی تبعیت از ولایت الله و تحقق «یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلَی النّورِ»، اینک ماییم و رسالت بندگی، عبد بودنی از جنس «عِبَاداً لَنا»، عبد بودنی در حریم مولا و ولایت و بنده در حریم مولا، همچون گلی است در تبعیت محضِ خواستِ ولی...

امروز شناختِ فضا جریان¬های صحیح و قرار گرفتن در بستری که علیرغم تمامی محدودیت¬ها و دشمنی¬هایی که اراده اطفا نور حق را نموده¬اند؛ وظیفه‌ایست بر دوش یکایک فرزندان و رهروان ولایت...

انقلابی که مقصد و آرمان آن ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عُظمی (ارواحنافداه) است، اهدافش خلاصه در فعلِ حاضر و مقید به زمان حال نمی¬شود. تمام جهت‌گیری‌هایش به سمت آن غایت القصوی است. هرلحظه و هر خدمتی در این راستا ارزش پیدا می¬کند و هر معروفی خارج از این راستا، هرچند معروف است اما قیمتش و فعلش «جَهد فینَا» نیست، زیرا هر چیز و همه‌کس برای مهدی (‌عج) و به‌سوی مهدی (عج) در این نظام هستی صاحب قیمت و ارزش‌اند که نظام هستی مقید به امام (ع) است. هر فعل و ساختار و موجودیتی آن زمانی صاحب قیمت می¬شوند که ایران را بلکه عالم را حریم امام زمان (عج) و ولایت بدانند و نسبت خویش را با ایشان به‌درستی شناخته و در این عرصه بندگی و خدمت نماید.

به همین جهت و با همین رویکرد، هم‌داستان با رهبر معظم انقلاب در دومین گام انقلاب الهی و شکوهمند اسلامی ایران و به تعبیر ایشان «دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی» و منطبق بر سومین برکتِ بزرگ انقلاب برشمرده توسط معظم له در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که همانا «به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و مسابقه‌ی خدمت‌رسانی» می-باشد و در جهت همه¬گیری فعالیت¬های آتش به اختیاری در کشور با توصیف عینی: «همه‌ی گروه‌های مؤمن درزمینه‌های مختلف، هر کاری که برایشان میسّر است و مطابق با قوانین کشور و مصلحت کشور [است]، باید انجام بدهند و معطّل کسی نباید بمانند»، با امید به رویش شجره طیبه دیگری از جنس شکل¬گیری یک نهضت جهادی و گفتمان ولایی، عمومی، مردمی، فراگیر، دغدغه¬مند، فراسازمانی و فرانهادی برآنیم که در جهت احتراز از قرارگیری در کانون رقابت¬های منفعت¬طلبانه و قیّم¬مآبانه¬ی فردی و نهادی، یارکشی¬ها و تعارضات سیاسی و سازمانی و فاصله‌گیری از هزینه شدن جریانات اصیل و مردمی جهادی که خود را وامدار معارف غنی اسلامی، سیره اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) و برخاسته از منویات امامین انقلاب اسلامی ایران می¬داند بر ماهیت آتش به اختیار و مردمی خویش تأکید کرده و همان‌گونه که تا امروز این جریان عظیم معرفتی و مردمی، بستر تولد نهادهایی خدمت¬رسان از جنس جهادسازندگی در عرصه¬های عمرانی و سازندگی کشور و بسیج سازندگی در جهت پر کردن اوقات فراغت و خودسازی جوانان و نوجوانان با رویکرد جهادی در کشور گردیده است، کماکان الگوساز و جریان ساز باشد.

به همین سبب جمعی از گروه¬ها، مجموعه‌ها و فعالان حرکت¬های جهادیِ مردمی، غیروابسته ی نهادی و بعضاً باسابقه‌ای بیش از دو دهه فعالیت در سطح کشور که کماکان بر سر آرمان¬ صیانت از حریم مولا (عج) و ولایت جملگی هم‌داستانیم و عبدانه در حریم مولا نقص¬ها را به‌دوراز غیرت و حمیت بندگی می¬پنداریم؛ بر آن شدیم که با مطالعه، رصد، تحلیل و توجه به آینده¬ی الهی و معهودِ در پیش روی انقلاب اسلامی ایران، موجودیت «خانه جهادگران» را به‌عنوان مأمنی جهادی، مؤمنانه، ولایتمدار، جریان¬ساز، دوراندیش، تخصصی، خودجوش، مطالبه¬گر، آتش به اختیار، دانش¬مدار، متعلق به عموم دلسوزان کشور و تشنه¬ی خدمت، اعلام نموده و ضمن دعوت از همه¬ی جریانات جهادی هم‌سنخ و هم‌داستان، آمادگی خود را برای انجام هر مجاهدت و بذل جان ناقابلمان در تبعیت از ولایت که غایت القصوی جملگی یاران است، ابراز داریم.»

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام با اعلام خبر تهیه کانکس برای مناطق زلزله زده گفت: سفارش ساخت و توزیع کانکس به ویژه برای مدارس روستاهای زلزله زده در دستور کار قرار دارد و به زودی بخشی از آن در بین مناطق توزیع می شود.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» خبرگزاری مهر، گروه جامعه؛ حدود یک ماه مانده به دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، نشست تخصصی آخرین وضعیت حقوقی پرونده ترور این شهید والامقام در ستاد حقوق بشر برگزار شد. در این جلسه سعید عمرانی معاون قضائی دادستان کل کشور، سردار شمخانی مع...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» اداره کل هواشناسی استان تهران ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوای تهران طی روزهای آینده از بارش باران از ظهر پنجشنبه تا عصر جمعه (۱۱ و ۱۲ آذرماه) درسطح استان خبر داد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد اعلام کرد که نمایندگان مجلس در سال ۹۹ بالغ بر ۲۹ هزار و ۶۰۰ مکاتبه با کمیته امداد داشتند که با بررسی‌های دقیق کارگروه رسیدگی به مکاتبات، به ۲۸ هزار مکاتبه پاسخ مثبت داده شد.
اجتماعی
سازمان هواشناسی هشدار داد
«خبرگزاری ایسنا» سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در جنوب کشور و افزایش ارتفاع موج در دریای خزر هشدار داد.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» دریافت 39 MB به گزارش خبرنگار مهر، بعد از حدود دو ماه از انتشار گزارش «کشل آزاد سرا آستانه اشرفیه سراوانی دیگر / وعده‌ها عملی نشد» از وضعیت روستای کشل آزاد سرا و عدم پیگیری مسئولان برای رفع مشکل، این بار برای پیگیری موضوع، دوربین ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای از انهدام یک باند تروریستی و دستگیری اعضای آن در استان خوزستان خبر داد و اعلام کرد: اعضای یک تیم تروریستی در تیر ماه سال جاری خودروی گشت پاسگاه انتظامی «خنافره» شهرستان شادگ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه صبح امروز دوشنبه (هشتم آذر) شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به برگزاری نشست روز گذشته اعضای شورای عالی قضائی با نمایندگان مجلس اظهار داشت: امروز بس...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه صبح امروز دوشنبه (هشتم آذر) شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به برگزاری نشست روز گذشته اعضای شورای عالی قضائی با نمایندگان مجلس اظهار داشت: امروز بسیاری ا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» علیرضا زاکانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره موضوع آلودگی هوای تهران در پاسخ به این سوال که در حال حاضر متولی اصلی آلودگی هوای پایتخت کدام نهاد است، گفت: در زمینه رفع آلودگی هوا همه مسئول هستند و شهرداری هم قطعاً در این زمینه مسئول است و وظایف...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است