اقتصادی 14:18 - 27 شهریور 1402
رئیس کل بانک مرکزی گفت:طی روز گذشته از مقامات قطری نامه ای رسمی دریافت کرده ایم که 5 میلیارد و 573 میلیون و 492 هزار یورو به حساب 6 بانک ایرانی واریز شده است.

5.5 میلیارد یورو به حساب 6 بانک ایرانی در قطر واریز شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدرضا فرزین، در گفت وگو با بخش خبری ساعت 14 صداوسیما، درباره آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی اظهار کرد: طبق توافقات انجام شده، در تاریخ 19 مرداد سال جاری کلیه منابع ارزی غیرقابل دسترس کشور در 2 بانک کره‌ای و شعبه بانک ملت در سئول، به بانک مرکزی سوئیس منتقل شده است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: 6 بانک ایرانی که شامل بانک های کشاورزی، سامان، پاسارگاد، گردشگری، کارآفرین و شهر در دو بانک الدخان و الاهلی قطر حساب بازکردند تا همه پرداخت‌های توسط کارگزاران بین المللی این دو بانک قطری و سیستم سوئیفت صورت بگیرد.

وی افزود: طی روز گذشته از مقامات قطری نامه ای رسمی دریافت کرده ایم که 5 میلیارد و 573 میلیون و 492 هزار یورو به حساب 6 بانک ایرانی واریز شده است.

فرزین تاکید کرد: این منابع از جمله منابع ارزی بانک مرکزی کشور است که جهت منافع ملی و تقویت پول ملی از آن استفاده خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: شکایت ایران از کره جنوبی بابت بلوکه کردن منابع ارزی ایران و کاهش ارزش آن به واسطه افت ارزش پول کره جنوبی پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: تلاش برای دسترسی ایران به سایر منابع ارزی غیرقابل دسترس نیز ادامه خواهد داشت و به زودی اخبار خوبی از آن اعلام خواهیم کرد.

پایان پیام/


11994725
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اقتصادی

اقتصادی
«خبرگزاری فارس» فردا 4.5 میلیون بهره بردار بخش کشاورزی در حالی سال زراعی جدید 1402-1403 را آغاز می‌کنند که قیمت خرید‌های تضمینی را نمی‌دانند.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» انتصاب خاوازی وزیر اسبق جهاد کشاورزی در بدنه این وزارتخانه به 3 دلیل اهمیت ویژه‌ای دارد.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» انتصاب وزیر جهاد کشاورزی دولت روحانی به عنوان قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم، از زوایای مختلف قابل بحث است که در این متن یک نظر کارشناسی از چندین نظر مختلف، مطرح می‌شود.
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» مغرب اعلام کرد که هزینه بازسازی مناطقی که در زلزله اخیر این کشور آسیب دیدند، 11 میلیارد دلار برآورد شده است.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است