اجتماعی 17:56 - 06 مهر 1399

موافقت با کلیات طرح الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان

به گزارش خبرگزاری مهر، در دویست و سی و نهمین جلسه شورا، بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران» در دستور قرار گرفت.

در ابتدای این امر، محمد جواد حق شناس گفت: این طرح با تمرکز و محوریت خانم خداکرمی که پیگیر بودند، مطرح شد و به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده شد. در جلسه ۱۲۴ کمیسیون فرهنگی نیز در تاریخ ۶ بهمن سال ۹۸ بررسی شد،. و کلیات موضوع به خاطر اهمیت طرح به تایید اعضای کمیسیون رسید و امروز با لحاظ شدن برخی ملاحظات در صحن شورا ارائه می شود.

ملاحظاتی از قبیل اینکه:

۱- متولی بخش کودک در سازمان اداری و نظام آموزش کشور، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. و این کانون خوشبختانه دو موزه دارد. یکی در سال ۷۹ و دیگری در سال ۶۵ افتتاح شده، و تلاش های این کانون ارزشمند بوده است.

۲- حوزه دیگری به نام ایرانک، در ساختمان گنجینه سازمان اسناد فعال شده، که تلاش های خوبی با حمایت خیرین بخش خصوصی صورت گرفته است.

حق شناس افزود: در رابطه با ساز و کارهای ملاحظات جانبی به این نتیجه رسیدیم، شهرداری علی القاعده وظیفه اجرایی نداشته باشد، و صرفاً نقش حمایتی داشته باشد، تا به جای اینکه با ایجاد یک ساختار در بدنه شهرداری، مشکلی بر مشکلات دیگر افزوده شود، از فعالیت های بخش خصوصی استفاده کنیم، تا گرفتاری سیستم را به حداقل برسانیم.

در ادامه محمد سالاری گفت: این طرح داده شده و کمیسیون اصلی هم کمیسیون فرهنگی بوده است، ولی با وجود اینکه روال بر این بوده که کمیسیون اصلی نظرات خود و دیگران را لحاظ می کردند، و سپس پیشنهاد خود را در صحن ارائه می دادند، اما اکنون با اینکه کمیسیون فرهنگی به لحاظ محتوایی نظرات جدی داشته، ولی مشاهده می شود در طرح ارائه شده، لحاظ نشده است.

در ادامه بهاره آروین گفت: این گزارشی که اکنون ارائه شده قابل تصویب نیست. و چون مهلت سه ماه ارایه اش گذشته، خود طرح را به رای بگذاریم.

در ادامه، الهام فخاری گفت: با استناد جلسه کمیسیون فرهنگی، متن اصلاحی به عنوان ماده واحده حمایت از تاسیس موزه های کودکان قرائت نشد. چرا؟

در ادامه محسن هاشمی گفت: کمیسیون فرهنگی به این نتیجه رسیده که در تهران امکاناتی موجود است، مانند موزه هایی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایجاد کرده، یا موزه ادبیات کودک. لذا ما نیاییم به صورت مستقل به احداث موزه بپردازیم. و از آنچه در شهر تهران وجود دارد، حمایت کنیم.

در ادامه این جلسه سید ابراهیم امینی، در غیاب محسن هاشمی ریاست جلسه را بر عهده گرفت.

در ادامه جوادی یگانه، معاون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از مهمترین موزه های کتاب (باغ کتاب) متعلق به شهرداری است، و موفق بوده. اما ما هم با کمیسیون فرهنگی شورا موافقیم، که بنا نیست شهرداری متولی بخش کودک شود.

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران» موافقت کردند. و مقرر شد برای بررسی جزییات این طرح به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ارجاع شود.

در این جلسه همچنین، موضوع انتخاب یک کارشناس متخصص در امور فنی و شهرسازی جهت عضویت در ستاد هماهنگی کمیسیون‌های ماده صد موضوع بند (ب) تبصره پنجم با توجه به پیشنهاد کمیسیون شهرسازی و معماری در دستور قرار گرفت.

بر این اساس، سید محمد موسوی با ۱۱ رای به عنوان کارشناس متخصص در امور فنی و شهرسازی جهت عضویت در ستاد هماهنگی کمیسیون‌های ماده صد موضوع بند (ب) تبصره پنجم انتخاب شد.

در این جلسه همچنین، انتخاب یک نماینده از اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، موضوع بند دوازدهم ذیل ماده سوم مصوبه (طرح حمایت از بنیاد خانواده) با توجه به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز در دستور قرار گرفت که برای این منظور نیز، حسن خلیل آبادی معرفی شد که وی با ۱۳ رای بعنوان نماینده کمیسیون در کمیته بنیان خانواده انتخاب شد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در یک انبار لوازم بهداشتی در غرب تهران خبر داد.
اجتماعی
معاون استاندار تهران خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران از آغاز طرح احداث ۳۰ هزار کلاس درس در استان تهران خبر داد.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، هجدهمین اجلاس دادستان‌های کل کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگ‌های به صورت ویدئو کنفرانس با حضور دادستان کل جهموری اسلامی ایران برگزار شد. در این اجلاس حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور اظهار کرد: در ابتدا از طرف...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه‌های قوه قضائیه، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در مورد اظهارات امروز ربیعی که گفته بود لازم است قوه قضائیه در موضوع توهین برخی نمایندگان مجلس به رئیس جمهوری ورود کند گفت: به نظر می‌رسد سخنان سخنگوی محتر...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» ‌به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست که امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد آقای مهران فرشید مدیرکل دفتر طرح و برنامه فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت از خدماتی که درقالب میز خدمت دولت ا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر»  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، علی اکبر بختیاری رئیس دفتر دادستان کل کشور عصر امروز باحضور درمنزل شهید امربمعروف ونهی ازمنکر ازخانواده شهید دلجویی ومراتب تبریک وتسلییت حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور را ب...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ قدرت آقاپور عصر امروز سه شنبه در دیدار فرمانده و نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اهر با وی به مناسبت هفته ناجا گفت: مردم بیش از هر چیزی به آرامش و امنیت نیازمندند و از این‌رو سلب آسایش‌شان را در اراذل و اوباش می‌بینند؛ که ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر افتخاری گفت: احکام جدید بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق که بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر از مشترکان را شامل می‌شود، براساس دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان امور اداری و استخدامی به صندوق بازنشستگی، ه...
اجتماعی
معاون استاندار تهران تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران بر لزوم رفع موانع زیست‌محیطی و انعطاف در اجرای قوانین با اولویت جهش تولید تاکید کرد و افزود: تلاش ما حمایت از تولید و اشتغال است.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین اشتری ظهر سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های هوشمندسازی پلیس در استان قم کمبود نیرو انسانی را یکی از مهمترین مشکلات نیروی انتظامی عنوان کرد افزود: برابر قانون برنامه ششم توسعه باید به ازای هر هزار نفر ۵ نیروی پلی...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است