اجتماعی 01:00 - 15 فروردین 1403
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ۵۰ درصد اراضی کشاورزی معادل ۸ میلیون هکتار تاکنون حدنگاری و سنددار شده است.

حدنگاری و سنددار شدن ۵۰ درصد اراضی کشاورزی

 بابایی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در یکصدمین جلسه شورای عالی تحول و تعالی سازمان ثبت با اشاره به دو محور برنامه ریزی و هوشمندسازی به عنوان اولویت‌های مهم سازمان ثبت در سال ۱۴۰۳، بر تکلیف برنامه هفتم مبنی بر صدور پروانه کارگزاری‌های فنی، مهندسی و حقوقی برای اشخاص حقوقی دارای صلاحیت از سوی سازمان ثبت و بعد از تصویب آیین نامه اجرایی آن از سوی رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: این کارگزاری‌ها که مقرر است با مسئولیت دفاتر اسناد رسمی در سال جاری عملیاتی شوند، ابتکار عمل مطلوبی در برنامه هفتم توسعه بود که موجب تسریع در اجرای حدنگاری و برون سپاری بخش عمده‌ای از این امور با نظارت و مسئولیت فنی سردفتران اسناد رسمی و همچنین مسئولیت تضامنی کارگزاری ها، کارشناس و سردفتر خواهد بود.

وی با تأکید بر تقویت و تداوم هوشمندسازی فرآیند‌های ثبتی با حداکثر ظرفیت درون سازمانی و ارتقاء سکوی خدمات یکپارچه ثبتی تحت عنوان «کاتب» که در اواخر سال گذشته رونمایی شد اظهار داشت: باید با اطلاع رسانی و تشریح خدمات قابل ارائه در این سکو یا پلتفرم ثبتی برای مردم که منجر به تسهیل و تسریع بیشتر خدمات ثبتی می‌شود، موجبات افزایش رضایتمندی بیشتر مردم فراهم شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین با تأکید بر لزوم نظارت‌های دقیق بر قرارداد‌های شرکت‌های طرف قرارداد جهت تهیه نقشه و مستندسازی در راستای تثبیت مالکیت‌های اراضی کشاورزی افزود: ۵۰ درصد اراضی کشاورزی معادل ۸ میلیون هکتار تا کنون حدنگاری و سنددار شده است که باید با برنامه ریزی و انعقاد قرارداد‌های جدید با شرکت‌های متخصص و دارای صلاحیت، مابقی کار تا پایان سال به اتمام برسد.

لزوم اشراف کامل مدیران بر حوزه عملکردی، انعقاد قرارداد با شرکت‌های واقف به کار و مسئولیت پذیر، تعامل مؤثرتر مدیران با فرمانداران، استانداران و مدیران ارگان‌های نقش آفرین در حوزه زمین و اجرای طرح تشویقی استان‌های پیشرو در حدنگاری اراضی کشاورزی از دیگر مواردی بود که رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر آنها تأکید کرد.

معاون رئیس قوه قضائیه همچنین با تقدیر از حضور مدیران و کارکنان در برنامه‌های سراسری فرهنگی ویژه ماه رمضان بویژه محفل روزانه انس با قرآن کریم و مراسم احیاء شب‌های قدر گفت: بی تردید ترویج فرهنگ قرآنی شاکله و عنصر معنوی مهمی در رفتار سازمانی است که با ایجاد تعامل بهتر و مشارکت بیشتر بین کارکنان، باعث ایجاد سازمانی بالنده و روبه رشد می‌گردد.

کشاورز معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشورنیز در این جلسه بر صدور اسناد مالکیت در اراضی فاقد سند رسمی، تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگ و اسکن و آرشیو سوابق حوزه املاک تاکید کرد و افزود: جلسات رسیدگی به طرح الزام به ثبت رسمی معاملات از فردا آغاز و بعد از ماه مبارک رمضان، گروه‌های ویژه‌ای به واحد‌های ثبتی اعزام و عملکرد استان‌ها در حدنگاری و صدور اسناد حدنگار بررسی می‌شود.

غلامرضا امیدی معاونت راهبردی، توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت نیز با آسیب شناسی قرارداد‌های منعقده با شرکت‌های طرف قرارداد در استانها، از بررسی‌ها و نظارت‌های دقیق بر این قرارداد‌ها و رفع موانع و نواقص آنها در قرارداد‌های جدید خبر داد.


12044058
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» بر اساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت انواع قارچ در میادین و بازار‌های میوه و تره بار کاهش یافت.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» شرور، عامل تیراندازی و اراذل و اوباش در شهر تهران دستگیر شد.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به ممنوعیت ورود حیوانات اهلی به ویژه سگ‌ها به بوستان‌های تهران، گفت: در این حوزه شهروندان باید همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» محسنی اژه‌ای گفت: عملیات «وعده صادق» که یک اقدام تنبیهی علیه رژیم جنایتکار صهیونیستی بود، حق مشروع جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شد.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی برای تحقق شعار سال خواستار شفافیت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی شد.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» تمامی پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری سال ۱۴۰۱ در سراسر کشور جهت شرکت در دوره کارآموزی مربوط که از پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود؛ باید ثبت نام کنند.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود تذکرهای قبلی متاسفانه شاهد این هستیم که هر روز رفیوژهای جدیدی که بسیار هزینه بر هستند وسط خیابان‌ها سبز می‌شوند.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» سخنگوی شهرداری تهران از تمدید ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» سردار گودرزی گفت: مأموران هنگ مرزی زابل مستقر در پست مراقبت پل بین‌المللی ابریشم ۵۲۰ کیلوگرم مواد افیونی را کشف و ضبط کردند.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» شهردار منطقه یک تهران گفت: سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های شهری با ایجاد قرارداد‌های لازم در ابتدای سال ۱۴۰۳ اولویت اصلی منطقه یک است تا در اردیبهشت ماه شاهد اجرایی شدن پروژه‌ها باشیم.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است