وبگردی 17:00 - 08 اسفند 1402
باشگاه خبرنگاران رازی که سر به مهر نماند
فضای افکار عمومی جهان به واسطه هوچی‌گری‌ها و سلطه رسانه‌ای غرب این روز‌ها معطوف به اوکراین شده است.

رازی که سر به مهر نماند

قاسم غفوری در یادداشتی  نوشت: رویکرد به اصطلاح ابرقهرمان سازی از افرادی همچون زلنسکی که ۲۰ درصد از خاک اوکراین را بر باد داده و حامیان اروپایی و آمریکایی آن در حالی صورت می‌گیرد که پنج ماه است که ساکنان غزه در بدترین شرایط انسانی زیر آتش رژیم اشغالگر گرفتار نسل کشی هستند.

آنچه در میان این اخبار و پردازش‌ها، از سوی نهاد‌های بین‌المللی مطرح و البته توسط رسانه‌های غربی به حاشیه رانده شد مربوط به سوریه است. سازمان منع تسلیحات شیمیایی به تازگی افشا کرده بر اساس دلایلی متقن گروه تروریستی داعش عامل حمله شیمیایی سال ۲۰۱۵ در شهر مارع در نزدیکی حلب بوده است. تیم شناسایی و تحقیقات این سازمان در گزارشی به این جمع‌بندی رسید که یگان‌هایی از داعش عامل حمله با گاز خردل به چندین منطقه در سراسر این شهر در روز نخست سپتامبر سال ۲۰۱۵ بوده است. سازمان مذکور گفته است: هیچ سازمان دیگری از ابزارها، انگیزه‌ها و توانمندی‌های لازم برای استفاده از گاز خردل به عنوان بخشی از حمله به مارع در ۱ سپتامبر ۲۰۱۵ برخوردار نبوده است.

این اعتراف در حالی افشاگر سال‌ها دروغ پردازی غربی‌ها در قبال سوریه و متحدانش است که دروغ پردازی‌ها و اتهام‌زنی‌های واهی شیمیایی صرفا علیه نظام سوریه نبوده است بلکه آمریکا در گذشته نیز بار‌ها این حربه را علیه سایر کشور‌ها به کاربرده و به این بهانه نیز اشغالگری و جنایت ضد بشری خود را توجیه کرده‌اند. نمود عینی این رفتار را در ادعا‌های آن‌ها در قبال عراق می‌توان مشاهده کرد که به اذعان کالین پاول وزیر خارجه وقت آمریکا، جرج بوش در کنار تونی بلر نخست وزیر انگلیس با دروغ سلاح شیمیایی صدام و حتی بدون مجوز سازمان ملل، اشغال عراق و کشتار در این کشور را رقم زد. جنگ افروزی که میلیون‌ها آواره و صد‌ها هزار بیمار سرطانی و کودک ناقص الخلقه به دلیل استفاده این کشور‌ها از تسلیحات آغشته به اورانیوم برجای گذاشت و عاملان نه تنها مجازات نشدند بلکه بلر از ملکه انگلیس نشان شوالیه گرفت.

نکته مهم آنکه افشای حقیقت دروغین بودن ادعای آمریکا مبنی بر استفاده سوریه از سلاح شیمیایی، بار دیگر ماهیت حقیقی ادعا‌ها و هوچی‌گری‌های آمریکا و شرکای غربی‌اش در باب فعالیت‌های هسته‌ای ایران را آشکار و تهی بودن آن را آشکارتر می‌سازد. به اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران بیشتری بازرسی‌ها و همکاری‌ها با آژانس را داشته است حال آنکه آمریکایی‌ها در چارچوب فشار بر ایران و پیگیری اهداف جاه طلبانه و زیاده خواهانه خویش، از پذیرش ماهیت تماما صلح امیز فعالیت‌های هسته‌ای ایران خودداری و همچنان به دو دهه دروغ پردازی ادامه می‌دهند و حتی به اعمال تحریم‌ها علیه ایران پرداخته‌اند. تحریم‌هایی که به اذعان خانم دوهان نماینده ویژه سازمان ملل در امور قهری یک جانبه، مغایر با تمام قوانین بین‌المللی و بشر دوستانه و جنایت علیه بشریت بوده و عاملان و آمران باید بازخواست و تمامی تحریم‌ها لغو گردند.

رویکرد‌های دروغ پردازانه‌ای که این روز‌ها همزمان با سالگرد جنگ اوکراین دوباره تکرار شده چنانکه جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا مدعی شده است: «در پاسخ به حمایت مداوم ایران از جنگ بی رحمانه روسیه، در روز‌های آینده تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال خواهیم کرد و در صورت فروش موشک‌های بالستیک ایران به روسیه، آماده‌ایم بیشتر از این پیش برویم.» وی مدعی شده است که «ایران بلاعوض به روسیه کمک نمی‌کند. روسیه در ازای کمک‌های ایران، همکاری دفاعی بی‌سابقه‌ای را به تهران ارائه کرده است؛ بنابراین در مجموع ایران به دنبال میلیارد‌ها دلار تجهیزات نظامی از روسیه است». در تکمیل این ادعا رویترز روز چهارشنبه به نقل از شش منبع مدعی شد که «ایران شمار زیادی موشک‌های قدرتمند بالستیک زمین به زمین را به روسیه فرستاده است». همچنین وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد «چهار تبعه خارجی را در ارتباط با یک کشتی که ادعا شده حامل تسلیحات ساخت ایران بوده، بازداشت و تحت پیگرد قرار داده است.»

این دروغ‌پردازی‌ها برگرفته از وضعیت بحرانی سران آمریکا از جمله بایدن است که برای فرار از باتلاق شکست انتخاباتی به هر ریسمان پوسیده‌ای چنگ می‌زند حال آنکه روند تحولات تا به امروز از بحرانی‌تر شدن وضعیت او در این باتلاق حکایت دارد.

منبع: روزنامه سیاست روز


12034218
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار وبگردی

وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» بیش از هر زمان دیگری اشتباه محاسباتی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه آشکار شده است؛ درست مانند همان اشتباهی که تل آویو درحمله به کنسولگری ایران مرتکب شد.
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» اکنون که بیش از شش ماه از جنگ غزه می‌گذرد بیش از هر زمان دیگر اشتباه محاسباتی رژیم صهیونیستی در این تهاجم آشکار شده است؛ درست مانند همان اشتباهی که تل آویو درحمله به کنسولگری ایران مرتکب شد.
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» صفحه اینستاگرام بی‌بی‌سی فارسی در پستی از مخاطبان خود خواسته بود به ترس از حمله اسرائیل اعتراف کنند.
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» بدون تردید برای رسیدن به نقطه مطلوب باید در عرصه رسانه، خودمان صاحب رسانه شویم.
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» برخی از مشتریان پس از تحویل خودرو اقدام به افزایش اندازه رینگ یا لاستیک می‌کنند. این موضوع از نظر خودروساز می‌تواند جلوبندی خودرو را تحت فشار قرار دهد و در نتیجه خدمات گارانتی برای بخش جلوبندی خودرو باطل می‌شود.
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» خداوند عقل را به صورت هادی در درون انسان‌ها قرار داد و هدایت مخالف با ضلالت و گمراهی است، و کسی که از ناحیه خدا هدایت شده است، طبیعی است که ضلالتی در آن، نیست.
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» شبکه ان. بی. سی از نگرانی مقام‌های ارشد آمریکایی نسبت به اقدامات احتمالی رژیم صهیونیستی پس از حمله ایران، بدون توجه به عواقب آن پرده برداشت و نوشت: نگرانی کاخ سفید نحوه مدیریت تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه است.
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» شعر فارسی در قله‌ اشعار جهان چشم نوازی می‌کند و همچنین کسانی در قله‌ شعر ایرانی خود نمایی کرده‌اند؛‌ اول اردیبهشت به‌ اسم شاعری نامگذاری شده که از منظر رهبر انقلاب در صدر قله شعر فارسی قرار دارد.
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» بارانی که در بهار از آسمان نازل می‌شود، طبق روایات دارای خواص و آثار بسیاری است. پس چنانچه مقداری از آن را در ظرف پاکیزه‌ای جمع کرده و آداب و دعاهای آن را به درستی انجام دهید از آثار و برکات بسیاری که بر آن ذکر شده است، در شگفتی فرو می‌روید...
وبگردی
«باشگاه خبرنگاران» پرتکرارترین توصیه رهبر انقلاب طی حدود یک ماه اخیر، پس از توصیه‌های معنوی، «وحدت و همدلی» بوده است.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است