علمی فناوری 12:27 - 07 مرداد 1400
معاون آموزشی دانشگاه خبر داد
معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه آموزش در ترم آتی تحصیلی به صورت ترکیبی خواهد بود، گفت: با انجام واکسیناسیون دانشجویان و اعضای هیأت علمی، می‌توان با اولویت مقاطع تحصیلات تکمیلی به تدریج کلاس‌های درسی را به صورت مجازی و سپس حضوری (ترکیبی) برگزار کرد.

آموزش ترم آینده دانشجویان دانشگاه تهران ترکیبی است

به گزارش ایسنا،  دکتر حسین حسینی در چهارمین جلسه شورای دانشگاه تهران گزارشی از شرایط اتمام ترم تحصیلی جاری دانشگاه ارائه داد و خاطرنشان کرد: در کنار انجام امور جاری آموزشی، نتایج آزمون و مصاحبه دکتری و نیز آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه به سازمان سنجش و آموزش کشور ارسال شده است.

وی همچنین با اشاره به ارزیابی صورت گرفته از برنامه دانشگاه‌های مطرح جهان برای ترم تحصیلی آتی گفت: عمده دانشگاه‌ها با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن شرایط کرونا، رویکرد احتیاطی در پیش گرفته‌اند.

معاون آموزش دانشگاه تهران افزود: بر همین اساس، آموزش در ترم تحصیلی آتی دانشگاه نیز روش ترکیبی خواهد بود، به این معنا که در صورت انجام واکسیناسیون دانشجویان و اعضای هیأت علمی، می‌توان با اولویت مقاطع تحصیلات تکمیلی، به تدریج کلاس‌های درسی را به صورت مجازی و سپس حضوری (ترکیبی) برگزار کرد.

دکتر حسینی همچنین با اشاره به برگزاری کنکور کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی در تابستان، اظهار کرد: ترم تحصیلی آتی طبق روال قبل از اپیدمی کرونا، از ابتدای مهر آغاز خواهد شد.

همچنین دکتر محسنی مدیرکل حقوقی دانشگاه تهران گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل و مهمترین پرونده‌های حقوقی در سال‌های اخیرا ارائه داد و گفت: بیش از ۸۰ درصد پرونده‌های حقوقی به نفع دانشگاه تهران خاتمه یافته است و میزان موفقیت دانشگاه در پرونده‌های حقوقی در سال گذشته بیش از ۸۰ درصد بوده است.

وی افزود:در سال‌های اخیر ترمیم و بازتعریف اداره کل حقوقی با نگاه تخصصی با اولویت در دستور کار بوده و این اداره کل بیش از ۹۰ جلسه با اعضای شورای حقوقی دانشگاه برای رسیدگی به پرونده‌های حقوقی و پیگیری مسائل و موضوعات مرتبط با آن برگزار کرده است.

دکتر محسنی افزود: در این دوره پس از ۸۶ سال، سند تک برگ مالکیت پردیس مرکزی دانشگاه تهران صادر و در اختیار دانشگاه قرار گرفت. همچنین برای ثبت ۱۳۸۴ ملک از املاک دانشگاه تهران در سامانه سادا (سامانه اموال دستگاه‌های اجرایی) اقدامات لازم صورت پذیرفته است.

به گفته مدیرکل حقوقی دانشگاه تهران، مقابله با جعل مدرک و تعرض به تحریف برند دانشگاه تهران، پیگیری تعرض به اموال دانشگاه تهران، مشارکت در تدوین مقررات مورد نیاز دانشگاه، حفاظت و حراست قضائی و دفاع از حقوق دانشگاه در مراجع قضائی، گسترش نظارت بر قراردادها از جمله دیگر اقدامات و فعالیت‌های مهم اداره کل تحت مدیریت وی در سال‌های اخیر بوده است.همچنین دکتر نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران با اشاره به اتمام موفقیت‌آمیز ترم تحصیلی جاری، از تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه آموزش، مرکز یادگیری الکترونیکی و نیز اعضای هیأت علمی به دلیل ایفای نقش مؤثر در این زمینه تقدیر و قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به دستاوردها و موفقیت‌های دانشگاه تهران در سال‌های اخیر افزود: در این سال‌ها دانشگاه با ساختار و نظام یکپارچه خوبی اداره شده و همین ساختار کارا و یکپارچه، وجه ممیزه دانشگاه تهران از دیگر نهادها و حتی دانشگاه‌های کشور است.

وی همچنین با اشاره به قرار گرفتن موزه زمین شناسی دانشگاه در فهرست موزه‌های جهانی، افتخار آفرینی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران در جشنواره فارابی و نیز چهارمین جشنواره «زن و علم» و نیز امضای تفاهم‌نامه «کنسرسیوم ۵ دانشگاه برتر ایران» بین دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و دانشگاه علوم پزشکی ایران، آنها را بخشی از خروجی همین ساختار کارآمد در دانشگاه دانست و به جامعه دانشگاهی کشور، از جمله دانشگاه تهرانی‌ها، تبریک گفت.

دکتر نیلی احمدآبادی همچنین با اشاره به توالی و تداوم شرایط ناشی از اپیدمی کرونا، خاطرنشان ساخت که مایه مباهات است که فعالیت‌های دانشگاه در این شرایط هیچ گاه متوقف نشد و در آینده نیز قطعاً متوقف نخواهد شد.

رئیس دانشگاه تهران در پایان با اشاره به درگذشت سه تن از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران در یک ماه گذشته، یاد و خاطره آنها را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، بر اساس برنامه اعلام شده در این شورا چهارمین جلسه شورای دانشگاه در سال ۱۴۰۰ سه دستور جلسه داشت که بر اساس آن، مسئولان مربوطه گزارش‌های مربوط به هر دستور جلسه را ارائه دادند.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار علمی فناوری

علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چند تهیه کننده بزرگ تجهیزات تسلا و اپل تولید در برخی واحدهای خود در چین را متوقف کرده‌اند. این اقدام در راستای اطاعت از سیاست سختگیرانه مصرف انرژی این کشور انجام شده است. شرکت «یونی مکرون تکنولوژیز» یک...
علمی فناوری
محققان مطرح کردند
«خبرگزاری ایسنا» محققان کشور با انجام پژوهشی دریافتند که سفید کردن دندان می‌تواند آثار مخربی بر مینای دندان داشته باشد.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» هر چند که از ابتدای سال جاری نگرانی‌هایی در زمینه کسری گاز و به تبع آن کسری برق وجود داشته است، اخیرا از سوی سازمان انرژی های تجدیدپذیر اعلام شده که قراردادهای خرید تضمینی برق لغو شده است؛ این مساله ۲۰۰ شرکت فعال در زمینه سامانه‌های خورشیدی...
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی، دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی با اشاره به نتایج فاز سوم مطالعه بالینی واکسن رازی کووپارس اظهار داشت: از نیمه شهریورماه تاکنون بیش از ۸ هزار نفر در این مطالعه شرکت کردند. وی گفت: مو...
علمی فناوری
معاون فرهنگی و دانشجویی سابق وزارت بهداشت:
«خبرگزاری ایسنا» دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی سابق وزارت بهداشت طی پیامی از کلیه اعضاء خانواده بزرگ نظام سلامت، دانشجویان و دانشگاهیان علوم پزشکی کشور ضمن تقدیر و تشکر، طلب حلالیت کرد.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی زیست شناسی گیاهی دانشگاه الزهرا (س)، وبینار آشنایی با گرایش تکوین گیاهی را برگزار می کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران "دانشگاه مونترال" در بررسی جدیدی دریافتند که ورزش کردن در دوران کودکی می‌تواند از بروز افسردگی و اضطراب در پسران پیشگیری کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» دومین شماره «مالیچی» نشریه انجمن علمی دانشجویی مدیریت مالی و بانکداری دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی فوتونیک دانشگاه تبریز دوره آموزشی «محاسبات فیزیک کوانتومی در پایتون» را برگزار می‌کند.
علمی فناوری
در نشستی دانشجویی بررسی شد:
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد جلسه دوم از جلسات «تاریخ‌نگاری سده‌های نخست پس از اسلام، چالش‌ها و معیارها» را برگزار کرد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است