علمی فناوری 17:30 - 14 فروردین 1403
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طرح سنجش کلاس اولی‌ها تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.

مهلت سنجش کلاس اولی‌ها مشخص شد

علیرضا کریمیان، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در برنامه سلام خبرنگار گفت: براساس تقویم آموزشی تمام مدارس کار خود را از امروز آغاز کرده و بحث آموزشی از سرگرفته شد.

وی افزود: سالیان سال است که کودکان در بدو ورود به مدرسه و پایه اول ابتدایی در طرح سنجش شرکت می‌کنند.

او با بیان این که طرح سنجش کودکان در مقایسه با گذشته تغییر کرده تصریح کرد: در گذشته سنجش کودکان فقط در تابستان انجام می‌شد اما با رویکرد جدید این طرح از آبان سال گذشته در مراکز جامع تحت عنوان مرکز جامع سنجش آموزش توانبخشی و مداخله به هنگام رشدی و تربیتی آغاز شده است.  

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: دانش‌آموزانی که مهر امسال وارد پایه اول دبستان می‌شوند حتما باید در طرح سنجش سلامت شرکت کنند، نوبت‌گیری این طرح آغاز شده و اردیبهشت به پایان می‌رسد.

وی افزود: والدین با مراجعه به سایت آموزش و پرورش my.medu.ir گزینه دولت من را وارد شده و با وارد کردن شماره تلفن همراه که به نام پدر است ثبت نام و نوبت گیری را انجام دهند تا تاریخ و روز و ساعت مرکز سنجش به آن ها برای مراجعه داده شود.

کریمیان گفت: دانش آموزان در طرح سنجش در حوزه‌های مختلف، همچون توانمند‌ی‌ها و ظرفیت‌ها را برای ارتقای سطح یادگیری و افزایش عملکرد بهینه فردی، اجتماعی و تحصیلی جلوگیری از افت تحصیلی در آینده و ترک تحصیل آن‌ها سنجش می شوند.

او با بیان این که اگر دانش آموزان اختلالاتی یا بدکارکردی در حوزه جسمانی و روانشناختی داشته باشند شناسایی و بررسی می‌شوند؛ تصریح کرد: دانش آموز دچار مشکل شناختی، رفتاری، ارتباطی، حسی و هیجانی ، بینایی، شنوایی که مشکل وی مانع از تحصیل و یادگیری مطلوبش می شود به محیط های جدیدتر با ویژگی های جدیدتر مثل مدارس استثنایی معرفی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان این که از امروز برخی از مراکز کار خود را آغاز کرده‌اند؛ افزود: ۱۴ مرکز جامع در نوبت صبح در شهر تهران و ۱۲ مرکز در نوبت عصر از امروز کار خود را آغاز کرده‌اند. 

او ادامه داد: از ۱۸ فروردین ۳۵ پایگاه ضمیمه ای و ۶ مرکز نیز به کمک ما می آیند و در کل ۶۷ پایگاه سنجش در سطح شهر تهران کار خود را انجام می دهند بنابراین از والدین تقاضامندیم در کمترین زمان ممکن برای نوبت گیری اقدام کنند تا کار سنجش انجام شود.


12043961
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار علمی فناوری

علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» نتیجه آزمایش جدید دانشگاه «لافبورو» نشان می‌دهد کاهش حساسیت بصری می‌تواند زوال عقل را تا ۱۲ سال قبل از ابتلا به آن پیش‌بینی کند.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» زمان انتشار کارنامه نتایج اولیه و زمان انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره دکتری «P.h.D» سال ۱۴۰۳ اعلام شد.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» زمان انتشار کارنامه نتایج اولیه و زمان انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره دکتری «P.h.D» سال ۱۴۰۳ اعلام شد.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» قطع پای جوان ۱۹ ساله بالگرد اورژانس هوایی استان تهران را به پرواز درآورد.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از راه اندازی ۴۴ خط جدید تولیدی و ورود ۹۶ داروی جدید به بازار دارویی کشور در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره گفت: دومین دوره آزمون صلاحیت حرفه‌ای در تیر سال جاری برگزار می‌شود.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره گفت: دومین دوره آزمون صلاحیت حرفه‌ای در تیر سال حاری برگزار می‌شود.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» رئیس اداره دارو سنتی گفت: صرفاً زالوی طبی عرضه شده در داروخانه واجد برچسب اصالت، مورد تایید سازمان غذا و دارو برای تجویز و استعمال خواهد بود.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» تقویم زمانی اولیه ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ اعلام شد و جزئیات آن بعدا اطلاع رسانی خواهد شد.
علمی فناوری
«باشگاه خبرنگاران» یک مطالعه جدید نشان داده است که هوش مصنوعی در همدلی با احساسات از انسان‌ها بهتر عمل می‌کند.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است